+(380) 674 041 015
UA

Виробництво паливних брикетів і пелетів з урахуванням європейських стандартів якості

Практика показує, що економні жителі Європи вже давно вважають за краще не використовувати виключно газ для опалення, а замість цього оцінили переваги твердого біопалива. Наразі Європа потребує 10 мільйонів тонн паливних гранул (пелетів) щорічно, але всередині Євросоюзу виробляється тільки 7 мільйонів тонн. Тому країни ЄС готові закуповувати пелети і брикети в значних обсягах, що перевищують поточні пропозиції, наприклад, українських виробників. Це означає, що у компаній в Україні, які займаються виробництвом брикетів і пелет, є реальна можливість збільшити прибутковість свого бізнесу і отримати додаткові джерела доходу.

Однак європейці не тільки економічні (перехід на брикети і пелети замість нафти і нафтопродуктів дає їм змогу економити гроші), а й дуже вимогливі до якості продукції. Вони звикли до високої якості товарів (навіть в Україні вираз "європейська якість" асоціюється з продукцією високого рівня, надійною та безпечною). Оскільки брикети і пелети давно стали стандартизованими видами палива у світі і мають свої нормативи (за аналогією з ГОСТ), багато країн ЄС прийняли ці стандарти якості.

У Німеччині, наприклад, використовують стандарти DIN (Німецький промисловий стандарт), і тривалий час сертифікація паливних гранул і брикетів у Німеччині ґрунтувалася на стандарті DIN 51731. Цей німецький стандарт використовувався практично у всій Європі до кінця XX століття. OENORM M 7135 - це стандарт Австрії, єдиний для паливних брикетів і пелетів, аналогічно Німеччині. Паливні гранули і брикети не повинні містити жодних домішок (тільки натуральне дерево!), допускається тільки 2% сполучної речовини, також тільки натуральної. У Швеції існують окремі стандарти для паливних гранул - SS 18 71 20 і для деревних брикетів - SS 18 71 21 (які розрізняються за розміром, вологістю та механічною міцністю). Фінляндія дотримується тих самих стандартів.

У 2002 році Німеччина запровадила новий стандарт DIN plus, щоб боротися з низькосортними деревними брикетами та гранулами. Цей стандарт об'єднує німецькі та австрійські стандарти і є основним для більшості великих споживачів і виробників паливних брикетів і пелет в Європі на сьогоднішній день.

Країну, до речі, варто відзначити, як ініціатора введення окремих стандартів якості для побутових і промислових брикетів і пелет. З початку минулого року для них було запроваджено новий стандарт ENplus (або EN 14961-2).

Пелети першого ґатунку А, які можуть використовуватися в приватному секторі Західної Європи, підпорядковуються найсуворішим вимогам (наприклад, максимально допустима зольність для гранул з хвойних порід дерева становить 0,5%, а для гранул з листяних порід - 0,7%). Пелети другого сорту А2 (зазвичай використовуються в котлах і котельнях ширшого профілю) можуть бути зроблені зі змішаних сортів дерева і мати зольність до 1%. Гранули третього сорту В (так звані промислові або індустріальні гранули), призначені для використання на великих теплових станціях, піддаються сертифікації відповідно до стандарту EN-B.

Згодом національні стандарти, такі як DINPlus, DIN 51731, О-Norm 7135, SS 1871, втратять свою актуальність. Однак наразі існують загальні критерії стандартизації для них. Ці критерії можна умовно розділити на фізичні та хімічні.

Фізичні критерії охоплюють різні параметри, як-от щільність, кількість і частка брикетного пилу, міцність і довговічність, рівномірність розподілу частинок та інші. Хімічні критерії охоплюють такі параметри, як вологість, зольність, теплоутворення, вміст різних хімічних домішок, таких як солі S, N, Cl та важкі метали та інші.

Попри запровадження дедалі суворіших критеріїв стандартизації та збільшення вимог з боку Європи до експортерів твердого біопалива, охочих успішно продавати свою продукцію за вигідною європейською ціною в Україні не стає менше. Навпаки, використання багаторічного досвіду найкращих європейських виробників і новітніх технологій у галузі переробки відходів столярних і меблевих виробництв, а також якісного європейського обладнання дає змогу створювати сучасні та ефективні виробництва, задовольняючи попит вибагливих європейських споживачів.

Звертайтеся до нас із запитаннями, і ми із задоволенням допоможемо вам вибрати відповідне обладнання для виробництва паливних брикетів.

Останні новини

Нові новини компанії та галузі.

Відкрити всі новини
Майдан Незалежності, д. 17, м. Буськ, Львівська обл., Україна, 80500
у робочі дні: 09:00 - 18:00 +(380) 674 041 015
для питань та пропозиційigor.budzyanovsky@rmpbio.ua

Дякуємо!

Ваше повідомлення успішно відправлено.

Замовити дзвінок

Відповімо! Замовте дзвінок у нашого менеджера.
Зазвичай ми передзвонюємо протягом 15 хвилин.

Натискаючи кнопку "Надіслати" я даю свою згоду на обробку персональних даних та приймаю умови політики конфіденційності.

Заказать расчет лизинга

Натискаючи кнопку "Надіслати" я даю свою згоду на обробку персональних даних та приймаю умови політики конфіденційності.

Отправить резюм

Контактні дані
вакансия
комментарии
Натискаючи кнопку "Надіслати" я даю свою згоду на обробку персональних даних та приймаю умови політики конфіденційності.
Анкета клиента

Опросный лист

контактные данные
комментарии
Натискаючи кнопку "Надіслати" я даю свою згоду на обробку персональних даних та приймаю умови політики конфіденційності.