+(380) 674 041 015
UA

Брикети для каміну з використаних дерев'яних піддонів

Виробник піддонів, компанія Füngeling, створила новий прибутковий напрямок бізнесу, використовуючи 3 брикетувальні преси від RUF. Використані дерев'яні піддони переробляються компанією на деревні брикети, які високо цінуються як паливо для камінів з нейтральним викидом CO2.

Охорона природи, переробка, запобігання утворенню відходів та висока економічна ефективність не є протиріччями для Геріберта Фюнгелінга. Факт, що за допомогою вторинної переробки та економного використання ресурсів можна вести прибутковий бізнес, підтверджує кваліфікований майстер лісового господарства, керівник компанії Füngeling Industrieservice. Основним напрямком роботи є бізнес із дерев'яними піддонами та послуги з утилізації для промислових компаній, які винахідливий підприємець створив за останні два десятиліття.

У штаб-квартирі своєї компанії в Ерфтштадті, Північний Рейн-Вестфалія, він щорічно виробляє близько 2000 тонн брикетів з викинутих піддонів. Компанія з переробки розпочала свою діяльність близько восьми років тому з вживаного преса для брикетування RB 440 від RUF. На сьогоднішній день Füngeling використовує ще дві системи RUF 500, одна з яких щойно була введена в експлуатацію.

Фюнгелінг працював індивідуальним підприємцем у своєму лісозаготівельному бізнесі, коли 1990 року випадково йому запропонували очолити невеликий бізнес із виробництва піддонів з одним працівником. Для Фюнгелінга це було випробування, але він вирішив зберегти свій лісовий бізнес, який тепер входить до складу групи компаній із чисельністю близько 170 працівників. «Але бізнес піддонів незабаром розрісся настільки, що я зосередився насамперед на ньому», — повідомляє підприємець. Завдяки розумним бізнес-моделям, таким як різноманітні рішення для клієнтів, він стимулював зростання, а пізніше зайнявся утилізацією промислових відходів.

В даний час від 30.000 до 40.000 піддонів щодня надходить до компанії та вивозиться з неї. Близько 4/5 виробництва піддонів посідає індивідуальні рішення, і співробітники Füngeling беруть на себе весь процес. Це означає, що вони своєчасно розміщують нові піддони на складі свого клієнта, забирають використані, оглядають та ремонтують їх, за необхідності повертають у цикл чи викидають. Клієнти зрештою платять за цикл піддонів, який легко піддається розрахунку, і їм більше не потрібно турбуватися про їхнє обслуговування. Крім того, компанія постачає дерев'яну транспортну тару для різноманітної продукції від автомобільних двигунів до 5-тонних кабін будівельних кранів.

Füngeling завжди дбає про те, щоб нічого не пропадало дарма. Якщо піддони стали непривабливими після кількох застосувань, наприклад для харчових продуктів, він використовує їх в інших галузях, таких як кам'яна або паперова промисловість, де вони продовжують приносити користь. Якщо піддон непоправно пошкоджений, його зазвичай не повністю утилізують, а демонтують і цілі частини використовують для нових піддонів. Якщо ми не докладемо цих зусиль, життєвий цикл піддону може складатися з десяти використань, повідомляє Füngeling. "Ми отримуємо 20, 30 або навіть 40 використань", - каже підприємець.

Незважаючи на таке інтенсивне використання матеріалу, довгий час його мучило те, що в якийсь момент йому довелося позбавитися численних дощок для піддонів без особливої користі. "Я хотів би переробляти все, що виробляється на підприємстві", - така його філософія. Він шукав розумне рішення і знайшов його у брикетуванні. І ось близько восьми років тому підприємець розпочав випробування з уживаним RUF RB 440.

Він також був абсолютно правий у цьому рішенні. Незабаром справа пішла дуже добре, «брикети були майже вирвані з наших рук», — пояснює задоволений Фюнгелінг: «Ми маємо чудові брикети, які складаються з відносно великих трісок і демонструють надзвичайно естетичне горіння при спалюванні в каміні. «Використовуються лише якісні, чисті, натуральні відходи деревини А1. Чим більша тріска, з якої спресовані брикети, тим більше схожі брикети при згорянні на цільні колоди. Брикетний бізнес все ще зростає, тому компанія Füngeling придбала дві лінії брикетування – цього разу модель RUF 500 – і в майбутньому хоче запропонувати іншим виробникам піддонів переробку їх відходів. Цей план також буде корисним для всіх учасників ринку. Тому що іншим виробникам піддонів більше не доведеться самим дбати про свої відходи, а Фюнгелінг може підвищити рентабельність своїх систем. Завдяки пресуванню деревних відходів  система RUF окупила себе за кілька років.

Витрати персонал під час експлуатації систем брикетування невеликі. Вони призначені для безперервної роботи у режимі 24/7. Коли подача деревних відходів автоматизована за допомогою конвеєрної системи, єдине зусилля полягає в тому, щоб збірні контейнери іноді замінювати порожніми піддонними, коли вони заповнюються дерев'яними брикетами. У Füngeling подача, як і раніше, здійснюється вручну, але планується повна автоматизація (докладніше про це пізніше). В даний час шредер і молотковий млин спочатку подрібнюють дошки у велику фракцію, а потім трохи дрібніше. Контейнерна сушарка партіями видаляє більшу частину вологи з тріски. Тепло для сушарки виробляється з нейтральним викидом CO2 у системі нагрівання тріски, що працює на абсолютно незабруднених деревних відходах класу A1.

Залишковий вміст води знижується приблизно з 22-23% до приблизно 15%. Це необхідна умова для виготовлення якісних брикетів, з іншого боку, підвищується теплотворна здатність брикетів.

Ця суха стружка завантажується за допомогою навантажувача вилки в контейнери для зберігання. Там датчики визначають наявність достатньої кількості матеріалу та подають сигнал, що веде до запуску преса. І навпаки, система автоматично зупиняється, коли видатковий бункер випорожнюється. Питомий тиск пресування систем становить 1700 кг/см2. При такому високому тиску створюються тверді, міцні брикети, і можна повністю відмовитися від сполучних речовин. Кожен брикет має розміри 155 х 65 мм у поперечному перерізі та близько 90 мм у висоту та важить приблизно 840 г.

У Füngeling кожен із трьох пресів RUF виробляє близько 500 брикетів на годину. Системи налаштовані таким чином, що із 12 брикетів виходить 10-кілограмова зв'язка. «У нашого клієнта Füngeling кожен прес виробляє понад 400 кг брикетів за годину. Але у нас також є преси, які переробляють понад 1000 кг тріски за годину», — каже Ральф Лорбах, технічний консультант RUF.

Херіберт Фюнгелінг підкреслює, що компанія й надалі оптимізуватиме свої процеси. Брикети більше не вивантажуватимуться пресами в контейнери, а надходитимуть на конвеєрну стрічку. Там вони будуть вирівняні таким чином, щоб система упаковки могла автоматично зібрати їх у пакети. На наступному етапі завантаження пресів дерев'яною тріскою має бути автоматизовано за допомогою конвеєрної системи.

Херіберт Фюнгелінг хоче підвищити популярність своїх брикетів серед кінцевих споживачів. Для цього він хотів би подавати в преси ще більшу стружку, ніж раніше. З одного боку, це зробило б горіння брикетів ще ближчим до поліну. Але це також було б вигідно з економічної точки зору, оскільки тріска з подрібнювача більше не мала б проходити другу стадію дроблення в молотковій дробарці. Компанія Füngeling дуже задоволена першим прототипом брикетів. Як тільки бізнес з виробництва піддонів, що бурхливо розвивається, дасть йому час, він хоче протестувати оптимальні виробничі параметри, з якими він зможе впровадити новий тип брикетів у серійне виробництво.

Джерело: RUF інфо-центр.

Останні новини

Нові новини компанії та галузі.

Відкрити всі новини
Майдан Незалежності, д. 17, м. Буськ, Львівська обл., Україна, 80500
у робочі дні: 09:00 - 18:00 +(380) 674 041 015
для питань та пропозиційigor.budzyanovsky@rmpbio.ua

Дякуємо!

Ваше повідомлення успішно відправлено.

Замовити дзвінок

Відповімо! Замовте дзвінок у нашого менеджера.
Зазвичай ми передзвонюємо протягом 15 хвилин.

Натискаючи кнопку "Надіслати" я даю свою згоду на обробку персональних даних та приймаю умови політики конфіденційності.

Заказать расчет лизинга

Натискаючи кнопку "Надіслати" я даю свою згоду на обробку персональних даних та приймаю умови політики конфіденційності.

Отправить резюм

Контактні дані
вакансия
комментарии
Натискаючи кнопку "Надіслати" я даю свою згоду на обробку персональних даних та приймаю умови політики конфіденційності.
Анкета клиента

Опросный лист

контактные данные
комментарии
Натискаючи кнопку "Надіслати" я даю свою згоду на обробку персональних даних та приймаю умови політики конфіденційності.