+(380) 674 041 015
UA

21 березня святкують Міжнародний день лісів

У четвер, 21 березня, у світі відзначать Міжнародний або Всесвітній день лісів (World Forestry Day), покликаний привернути увагу суспільства до важливості збереження лісів. Ліси відіграють важливу роль у житті усієї планети, адже виробляють необхідний кисень, поглинаючи парниковий вуглекислий газ, регулюють баланс води тощо.

Ліси є найбільшими поглиначами вуглецю та другим виробником кисню, після Світового океану. Також ліси зменшують рівень шуму та забруднення пилом. Наприклад, лісосмуга вздовж автодороги знижує рівень шуму на 11 децибел, а 1 гектар лісу на рік затримує до 100 тонн пилу, що спричиняє низку хвороб у людей. Ліс - це не тільки дерева, а складна екосистема, що поєднує трав'янисті та деревні рослини, гриби, комах, ссавців та інших тварин. Крім живих рослин для лісу, також важливі й мертві дерева, адже на них живуть гриби та комахи. Ці організми не тільки переробляють деревину, замикаючи природний кругообіг речовин, але і є їжею для інших мешканців лісу. Також дупла старих дерев є домом для птахів та ссавців. Ліси є домом для 80% всього біорізноманіття на суші. Основою будь-якого лісу є дерева та їх знищення призводить до загибелі цілої екосистеми. Так вирубування дерев змінює інтенсивність сонячного світла та клімат, що призводить до зникнення трав та квітів. Їхнє місце швидко займають інвазивні (чужорідні) види і рудеранти, так звані бур'яни. Це призводить до деградації екосистеми, її знищення та переродження в іншу. Щорічно у світі зникає понад 13 мільйонів гектарів лісів, що дорівнює розміру Англії. Ліси вирубують для збільшення площ сільськогосподарських земель, прокладання нових доріг та видобутку корисних копалин. Деревину використовують як сировину для паперу, меблів і т.п. Окрім запланованих вирубок лісу, дерева знищують і чорні лісоруби. Також ліси стають жертвами зміни клімату, адже інтенсивність та кількість хвиль спеки збільшується, а кількість опадів зменшується. Це посилює жаркі та сухі умови, які допомагають пожежам поширюватися швидше, горіти довше та лютувати інтенсивніше. Крім того, лісові пожежі спричиняє необережне поводження з вогнем та варварська українська практика спалювання сухостою. Вогонь від такого господарювання легко виходить з-під контролю та охоплює гектари екосистем, зокрема лісів.

Проте допомогти лісам вижити може кожен. Для цього слід: почати сортувати відходи паперу, адже 100 кг макулатури рятує 1 дерево, а переробка дозволяє зменшити кількість води та енергії під час виробництва; віддавати перевагу товарам із переробленого паперу, цифровим чекам замість традиційних; відмовитись від непотрібної паперової упаковки; повторно використати поштові коробки; перейти на електронні версії документів, наприклад, сканувати, а чи не копіювати їх; використовувати обидві сторони аркуша під час друку; дотримуватись пожежної безпеки в лісах і не залишати в природі сміття, особливо скло, яке може спрацювати як лінза та викликати пожежу; приєднатися до акції з висаджування дерев.

Нагадаємо, у світі 20 березня відзначають перший Міжнародний день Землі, який покликаний привернути увагу до чуда життя та потреби спільних зусиль для збереження ресурсів планети.

Джерело: https://ecopolitic.com.ua/

Останні новини

Нові новини компанії та галузі.

Відкрити всі новини
Майдан Незалежності, д. 17, м. Буськ, Львівська обл., Україна, 80500
у робочі дні: 09:00 - 18:00 +(380) 674 041 015
для питань та пропозиційigor.budzyanovsky@rmpbio.ua

Дякуємо!

Ваше повідомлення успішно відправлено.

Замовити дзвінок

Відповімо! Замовте дзвінок у нашого менеджера.
Зазвичай ми передзвонюємо протягом 15 хвилин.

Натискаючи кнопку "Надіслати" я даю свою згоду на обробку персональних даних та приймаю умови політики конфіденційності.

Заказать расчет лизинга

Натискаючи кнопку "Надіслати" я даю свою згоду на обробку персональних даних та приймаю умови політики конфіденційності.

Отправить резюм

Контактні дані
вакансия
комментарии
Натискаючи кнопку "Надіслати" я даю свою згоду на обробку персональних даних та приймаю умови політики конфіденційності.
Анкета клиента

Опросный лист

контактные данные
комментарии
Натискаючи кнопку "Надіслати" я даю свою згоду на обробку персональних даних та приймаю умови політики конфіденційності.